Kırkayak Kültür Mutfak ve Toplumsal Cinsiyet Çalıştayı Düzenleniyor

Gaziantep’in Tuğcan Otel’inde 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Mutfak ve Toplumsal Cinsiyet Çalıştayı için hazırlıklar son aşamaya geldi. Kırkayak Kültür tarafından “Birlikte Yaşam Mümkün” felsefesiyle kurulan MutfakIIMatbakh Atölye, bu yıl yedincisini düzenleyeceği çalıştayında mutfakta toplumsal cinsiyet normlarını sorgulayacak.

Her yıl düzenlenen bu çalıştay, mutfak deneyimlerini daha adil ve eşitlikçi hale getirmek için akademisyenler, aktivistler ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor. Katılımcılar, toplumsal cinsiyet konusundaki farkındalığı artırmak ve yeni bakış açıları kazanmak için çeşitli oturumlarda bir araya gelecekler.

Çalıştay, herkesin katılımına açık olup, hiçbir katılım ücreti talep edilmeyecek. Ayrıca, Türkçe ve Arapça olmak üzere iki dilde simultane çeviri hizmeti sunulacak.

Mutfak ve Toplumsal Cinsiyet Çalıştayı, mutfaktaki rollerin ve deneyimlerin cinsiyetçi normlardan arındırılması için önemli bir platform sunuyor. Tüm ilgilenenler bu değerli etkinliğe katılmaya davet ediliyor.

Program detayları KıkrayakKültür sosyal medya adreslerinde.