mutfakna Mutfak Personeli / Kadın Aşçı arıyor

İş İlanı

Kadın Aşçı/Mutfak personeli

Son Başvuru:  26 Temmuz

Kırkayak Kültür; üçüncü mekanlar yaratarak sosyo-ekonomik olarak toplumu oluşturan farklı kesimlerin, bir arada yaşamasını ve toplumsal uyumu kolaylaştırıcı, toplumun farklı kesimlerinin birbirlerine temas ettiği ortak gönüllü alanlar yaratmak ve bu alanlarda çalışmalar yaparak bu alanları genişletmek düşüncesiyle, Gaziantepte, 2011 yılında olarak kuruldu. Kırkayak Kültür şu anda, Sanat Merkezive Göç ve Kültürel Çalışmalar Merkezive mutfaknaolmak üzere Antepte üç farklı mekânda, hak temelli koruma, kültür-sanat ve göç çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Kırkayak Kültür’ün 2015te kurulan Mutfak||Matbakh Atölye Programı, Gaziantepte, yerel ve mülteci topluluklardan kadınların birlikte yaşam pratikleri ürettiği kolektif bir alandır. Atölye, toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmak ve güçlendirmek amacıyla faaliyetler yürütmektedir.

Çalışmalar hakkında daha fazla bilgi için www.kirkayak.org adresimizi ziyaret edebilir sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

MutfakIIMatbakh programı altında sosyal bir girişim olan mutfakna, Gaziantep’te yerel ve göçmen kadınların birlikte çalışacağı bir dayanışma mutfağıdır. Bu restoranda vegan/vejetaryen geleneksel tencere yemekleri servis edilecektir. 

Kırkayak Kültür’ün toplumsal cinsiyet eşitliği programı olan MutfakIIMatbakh Atölyenin yürüttüğü mutfaknada aşçı, bulaşıkçı ve servis elemanı pozisyonlarında çalışacak kadın ekip arkadaşları aranmaktadır. 

Ana Sorumluluk Alanları:

Yiyecek ve içeceklerin hazırlanması ve sunulması,
Menüde belirtilen tariflere uygun olarak yemek hazırlama,
Menü hakkında bilgi sahibi olma,
Hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde çalışmak ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde çalışma ortamını koruma,
Ürün stok takibi yapmak ve sipariş listesini hazırlamak, satın alınan gıda malzemelerinin kalite kontrolünü yapmak ve gelen malzemede sorun var ise yöneticisine rapor etme,
Bölümünde kullanılan malzemelerin depolama ve saklama koşullarının prosedürlere, talimatlara uygun olarak yerine getirmek, getirilmesini sağlama,
Görev dağılımı, takip ve kontrolünü yapmak, ekibi yönetme,
Açılış ve kapanış görevlerini yapma ve/veya yapılmasını sağlama,
Mutfak ekipmanlarının düzenli temizliğinin ve bakımının takibini yapma,
İşleyişle ilgili aksaklıkları tespit etmek, yerinde ve zamanında düzeltilmesini sağlamak için ilgili ekipleri bilgilendirme.
Tüm yiyecek içecek servis sunumlarından sorumlu olmak

Beklenen Tecrübe & Kişisel Özellikler:

Gaziantep’te ikamet eden;

İlgili meslek lisesi veya üniversitelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Aşçılık bölümlerinden mezun ya da mutfağa ilgisi olup buna dair eğitim (belediye, özel kurslar) almış ve mesleki eğitim sertifikasına sahip,
Tercihen Ortadoğu ve Anadolu mutfakları hakkında bilgisi olan,
Hijyen sertifikasına sahip,
Mutfak alanında deneyimi olan,
Genel hijyen ve HACCP bilgisine sahip,
Planlama ve iş takibi konusunda başarılı,
Güçlü iletişim becerisi olan ve farklı kültürlerden kişiler ile çalışabilen,
Gelişim ve öğrenmeye açık,
Dernek ilkeleri ve kurum kültürüne uyum sağlayabilecek

Başvuru:

İlgili adayların İngilizce ya da Türkçe hazırlanmış güncel özgeçmişlerini ve motivasyon mektuplarını konusu Aşçı” olacak şekilde mutfakna@kirkayak.org  adresine  26 Temmuz 2024 tarihine kadar göndermesi gerekmektedir. Yalnızca ön değerlendirmeyi geçen kişilerle görüşmeler gerçekleştirilecektir.