Kırkayak Kültür Film Atölyesi Ocak Ayı Gösterim Programı Açıklandı

,

Kırkayak Kültür Film atölyesi haftalık film anlatımlarına ocak ayında bulmaya da devam ediyor. Bu ayın teması ‘’Mutfak’’. Kırkayak Kültür Film Atölyesi her Çarşamba, saat 19:00’da Kırkayak Kültür Sanat Merkezi’nde.

Ocak Ayının Teması: ”Mutfak’’

Ocak günleri dört Çarşamba boyunca, atölye 4 uzun metraj filme ev sahipliği yapacak. Ayın seçkisi izleyicilerine farklı hikayeler sunuyor. Seçki, 4’ünde ” Zengin Mutfağı” (1988) ile ilgili, 11’inde ”Eat Drink Man Women!” (1994), 18’sinde ”Kıtchen Stories” (2003), ve 25’inde ”Soul Kıtchen” (2009) ile devam edecek.

Zengin Mutfağı

Yönetmen: Başar Sabuncu

Tür: Kurmaca || Komedi, Drama

Süre: 76’

Yapım: Türkiye- 1988

Dil: Türkçe, İngilizce altyazılı

Zengin Mutfağı, Başar Sabuncu’nun Vasıf Öngören’in aynı adlı tiyatro oyunundan beyaz perdeye aktardığı 1988 yapımı filmdir. Gençlik yıllarındaki pehlivanlığı ile övünen Lütfü Usta (Şener Şen), zengin işadamı Kerim Bey’in evinde aşçıdır.

Eat Drınk Man Woman

Yönetmen: Ang Lee

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Süre: 76’

Yapım: Tayvan- 1994

Dil: Mandarin, Türkçe, İngilizce altyazılı

Kıdemli bir şef üç yetişkin kızıyla Tayvan’da yaşamaktadır. Ortanca kızı gelecek planlarının beklenmeyen olaylarla etkilendiğini keşfedince bu diğer aile üyelerinin hayatını da etkiler. Ang Lee’nin aile hikayesi yemeğin kuşaklar arasında nasıl bağ kurabileceği ile ilgili yapılmış en iyi film.

Kıtchen Storıes

Yönetmen:Bent Hamer

Tür: Drama, Komedi

Süre: 96′

Yapım: İsveç, Norveç 2003

Dil: İsveççe, Norveççe, Türkçe İngilizce altyazılı

Bilimsel bir gözlemcinin huysuz yaşlı, bekar bir adamın mutfak alışkanlıklarını gözlemleme işi, onunla büyüyen arkadaşlığı nedeniyle karmaşıklaşıyor.

Soul Kitchen

Yönetmen: Fatih Akın

Tür: Drama, Komedi

Süre: 96′

Yapım: Almanya, Fransa 2009

Dil: Almanca, Yunanca, İspanyolca, Türkçe, İngilizce altyazılı

“Soul Kitchen” adlı bir restoran işleten Zinos peş peşe talihsizlikler yaşar. Sevgilisi Şanghay’a taşınan ve yeni şef yüzünden restoranı boykot edilen Zinos bir yandan da belindeki sakatlıkla uğraşmaktadır. Restoranda yapılan değişikliklerle işler biraz yoluna girse de Zinos’un kalbi hâlâ kırıktır.