#LittleAmal 9 yaşında ailesinden ayrı Suriyeli mülteci bir kız çocuğu. Türkiye’den İngiltere’ye uzanan bu uzun yolculukta gelin Amal’ı hep birlikte karşılayalım. Amal, 27 Temmuz saat 21:00’de Hışvahan’ın karşısındaki küçük parkta!

Mutfak Masal Atölyesi

Türkiye’den İngiltere’ye uzanan bir rotada 9 yaşında Amal isimli annesini kaybetmiş göçmen bir kız çocuğunu canlandıran kukla yolculuğuna Gaziantep’te başladı. Rotasındaki her bölge Amal’ı karşılayan etkinlikler düzenledi. Kırkayak Kültür bünyesinde yer alan Mutfak||Matbakh Atölye programının, SGDD ASAM işbirliğiyle düzenlediği atölyeyle Gaziantep’te yaşayan kadınlar Amal’ı karşılıyor. Atölye kapsamında göçmen ve yerli kadınlar, kız çocukları için güçlendirici masalları derleyecekler ve kendi çocuklarının en sevdiği yemeği pişirip Amal’a sunacaklar. Performansa, SGDD-ASAM Al Farah Korosu çocuklarından kısa bir müzik dinletisi eşlik edecek. Bir masal çemberinde kadınlar ve çocuklar bir arada dayanışmanın ve hoşgeldin hareketlerinin gücünü kanıtlayacaklar.

Kitchen Fairy Tale Workshop

Playing the character of an immigrant girl named Amal who lost her mother at the age of 9 on a route from Turkey to England, the puppet started her journey in Gaziantep. Every district along her route held events that welcomed Amal. Women living in Gaziantep welcome Amal with the workshop organized by the Mutfak||Matbakh Workshop program, which is part of Kırkayak Kültür, in cooperation with SGDD ASAM. As part of the workshop, immigrant and local women will compile empowering tales for girls and cook their children’s favorite food and serve it to Amal. The performance will be accompanied by a short music concert by the children of SGDD-ASAM Al Farah Choir. Together in a story circle, women and children will prove the power of solidarity and welcome movements.